کلینیک دندانپزشکی آنی سا

۰۲۱-۲۲۴۰۵۱۵۱

ارزش ۶میلیارد دلاری بازار ایمپلنت تا ۱۰سال آینده
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

به گزارش Research and Markets، تا سال ۲۰۲۴ ارزش بازار جهانی ایمپلنت، ۶ و ۸۱ صدم میلیارد دلار خواهد بود. این پایگاه تحلیلی، رشد این بازار را به تصادفات جاده‌ای و حوادث ورزشی، در کنار افزایش آگاهی‌های زیبایی در بین بیماران که سبب می‌شود به دنبال درمان‌های محافظه‌کارانه‌تر بروند، نسبت می‌دهد.
بنا بر آنچه مطالعات می‌گویند، ایمپلنت‌های دندانی، تنها روش ترمیمی شناخته شده هستند که سبب تحریک و همچنین محافظت از استخوان طبیعی فرد می‌شوند و با توجه به اینکه از دست رفتن دندان بین افراد در حال افزایش است، بالطبع تقاضا برای پروتز هم افزایش پیدا می‌کند.

پایگاه Research and Markets، انتظار دارد بالاترین رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) با توجه به افزایش ثبات اقتصادی و ظرفیت هزینه‌کرد، در منطقه آسیا اقیانوسیه اتفاق بیفتد. همچنین افزایش توانایی مراقبت‌های بهداشتی در کشورهایی مانند ژاپن و افزایش دندان‌پزشکان و ایمپلنتولوژیست‌ها در چین به گرانی هزینه درمان ایمپلنت کمک می‌کنند.
اروپا، در سال ۲۰۱۵ بالاترین سهم بازار ایمپلنت را که برابر با ۱ و نیم میلیارد دلار بود، به خود اختصاص داد و از جمله عوامل مسبب آن، می‌توان به جمعیت سالخورده زیاد و وجود کارخانه‌های کلیدی تولیدکننده ایمپلنت در این قاره اشاره کرد. گذشته از این، اروپا به‌طور خاصی، شاهد افزایش تصادم‌های ورزشی که منجر به جراحات ناحیه صورت می‌شوند بوده است.

از جمله ایمپلنت‌های پرطرفدار، می‌توان به ایمپلنت‌های تیتانیومی اشاره کرد که توانسته‌اند در بین ایمپلنت‌هایی که به ابزار و تجهیزات متنوعی نیاز دارند، جایگاه خوبی برای خود پیدا کنند. چرا که ایمپلنت‌های تیتانیومی، در ۱ یا ۲ مرحله کاشت می‌شوند و از طول عمر بالایی برخوردارند که این موضوع سبب صرفه اقتصادی آن‌ها می‌شود. همچنین Research and Markets پیش‌بینی می‌کند استفاده از ایمپلنت‌های زیرکونیا در صورت رشد سریع‌تر CAGR ، تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۸ درصد رشد داشته باشند. این پایگاه تحلیلی، مدعی است این ایمپلنت‌ها، گرایش به درمان‌ ایمپلنت را افزایش داده‌اند. لازم به ذکر است که یکی دیگر از مزایای آن‌ها، این است که خاصیت خوردگی ندارند.

رشد ۳ میلیارد دلاری برای بازار پروتز
به گزارش Transparency Market Research، با فرض اینکه نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) به ۷ و ۶ دهم درصد برسد، بازار پروتزهای دندانی از ۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴، به ۵ و ۸ دهم میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ می‌رسد. ابداع تکنولوژی‌های جدید، سالخوردگی جمعیت و افزایش بیماری‌های دهان، از عوامل مؤثر در رشد این بازار هستند. همچنین توریسم درمانی، افزایش آگاهی بیماران و تنوع شیوه‌های درمان موجود، از عواملی هستند که به موفقیت آن کمک می‌کنند. البته به گزارش Transparency Market Research ، هزینه بالای تجهیزات مورد نیاز و رقابت موجود در قیمت، تا حدودی این رشد قیمت را در سال‌های آینده محدود خواهد کرد.
بنابر اظهارات این موسسه تحقیقاتی، تاج دندان، بیشترین سهم را در بازار پروتز دارد و تا سال ۲۰۲۳ هم غلبه خود را بر بازار حفظ خواهد کرد. در بخش دیگری از این اظهارات، ذکر شده است که منطقه آسیا اقیانوسیه به دلیل بالا رفتن آمار سرطان دهان، جمعیت سالخورده زیاد، پیشرفت زیرساخت‌های سلامت و تعداد زیاد افراد شاغل در بازار پروتز که رو به افزایش هم هستند، در رتبه سوم استفاده از پروتز قرار دارد. محققین همچنین شهرت این منطقه به عنوان پایتخت توریسم‌درمانی دندان‌پزشکی را از جمله این عوامل مؤثر ذکر می‌کنند.
به طور عمده، اروپا با توجه به حضور تولیدکنندگان کلیدی و شبکه توزیع متعادل و به‌خصوص، افزایش جمعیت سالخورده، بازار پروتز را هدایت می‌کند. چرا که کمیسیون اروپا انتظار دارد جمعیت سالخورده این قاره، تا سال ۲۰۳۵ به ۵۲۵ میلیون نفر برسد.

آمریکای شمالی، از نظر آمار دندان‌های از دست رفته، دومین منطقه بعد از اروپا است. به گزارش انجمن جراحان فک و صورت آمریکا، حدود ۶۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی که بین ۳۵ تا ۴۴ سال سن دارند، حداقل یکی از دندان‌های خود را در اثر تصادف، فیلرهای موجود در درمان روت‌ کانال، بیماری‌های لثه یا پوسیدگی دندان از دست داده‌اند و حدود ۱۵ میلیون آمریکایی هر سال برای دندان‌های خود تاج و بریدج می‌گذارند.

تماس با ما


آدرس

  • تهران، ولنجک، میدان دانشگاه، ابتدای کچوئی، نبش غیاثی، پلاک ۲، واحد ۴
  • تلفن: ۰۲۱-۲۲۴۰۵۱۵۱